POLISH SIMMENTAL CATTLE BREEDERS ASSOCIATION
DER POLNISCHE FLECKVIEHZUCHTVERBAND

 

II Krajowa Wystawa BydŁa Simentalskiego

Rudawka Rymanowska
26-27 sierpnia 2006 r

 

Organizatorzy:

Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Odrzechowa,
Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego KCHZ O/Lubelski, Przedstawicielstwo w Rzeszowie

komisja sędziowska:

 

Protokół z oceny bydła simentalskiego na Krajowej Wystawie Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej 26-27.08.2006

Sędzia dr J. Kučera, asystent sędziego M. Stachyra

Komisarz wystawy E. Benes

Komisja w składzie Josef Kučera - Czeski Związek Bydła Simentalskiego oraz Marian Stachyra - Instytut Zootechniki w Krakowie dokonała oceny prezentowanego bydła w następujących kategoriach:

Lp

Nr katalogowy

Numer i nazwa zwierzęcia

Punktacja

Nagroda

Hodowca

jałowice niecielne od 12 do 18 miesiąca życia

1

11

Perła PL005115800262

86

I

P. Stopiński Besko-Poręby ul Rymanowska 17

2

12

Ładna PL005096118295

89

v-ce champion

P. Rabicki Odrzechowa 48

3

17

Macia PL005080387355

87

I

J. Czubki Wróblik Szlach. Ul. Długa 2

4

18

Roksana PL005055674091

90

Champion

B. Łuszcz Bukowsko 24

5

19

Miła PL005080535909

86

I

W. Folwarczny Puławy 12

6

101

Gunia PL005134430211

86

I

M. Czudek Puławy22

jałowice cielne

7

20

Samanta PL005080609266

87

I

P. Nóżka Żłóbek 23

8

21

Ani PL005096300348

86

I

M. Buczek Strachocina 10

9

22

Kicia PL005096273697

87

I

M. Buczek Bianka 95

10

23

Sefra PL005073233836

88

I

P. Rabicki Odrzechowa 48

11

24

Klucha PL005055674190

86

I

Ł. Knurek Besko ul. Ogrodowa 8

12

27

Bela 2 PL005073233119

93

Champion

G i S Czapla Nagórzany 33

13

29

Marusia PL005080538429

90

v-ce champion

J. Czubki Wróblik Szlach. Ul. Długa 2

14

31

Ślicznotka PL005095989971

87

I

A. Wais Klimkówka ul. Zdrojowa 298

15

32

Jagoda PL005095526787

88

I

S. Gierlicki Mymoń ul. Osiedlowa 4

16

35

Łucja PL005096301918

86

I

J. Szwarc Sanoczek 103

17

100

Helga PL005089688606

88

I

Agomarina Kulczyn sp zoo

Krowy w I laktacji

18

39

Borka11 PL005041656094

94

Champion

ZDIZ Odrzechowa sp zoo

19

40

Kejt PL005041240408

92

v-ce champion

J. Wrona Brzegi Dolne 123

20

42

Kropka PL005096300638

87

I

M. Tylka Tokarnia 32

21

43

Bura PL005056014773

86

I

S. Tyma Rajskie 6

22

45

Senia PL005051597370

87

I

A. Wais Klimkówka ul Zdrojowa 298

23

47

Horda PL005080752566

87

I

S. Rymarowicz Trześniów 34

24

48

Astra PL005055671649

86

I

J. Mroczka Nowotaniec 94

25

50

Malina Pl005095528651

88

I

S. Gierlicki Mymoń ul. Osiedlowa 4

26

54

Oza PL005041180544

85

I

A. Lagierski Słaboszowie 20a

27

55

Jarka PL005011729483

85

I

A. Lagierski Słaboszowie 20a

Krowy w II laktacji

28

56

Bryza PL005011903517

89

Champion

ZDIZ Odrzechowa sp zoo

29

57

Buła PL005050894692

87

I

Z. Serwoński Nagórzany

30

58

Krasa PL005004422469

87

I

A. Bryś Korczyna ul. Akacjowa 67

31

59

Salwa PL005041482532

88

v-ce champion

R. Walczak Jasienica Rosielna 390

32

61

Majka Pl005051164664

87

I

T. Chowaniec Długie 22

33

63

Lala PL005051440799

86

I

Z. Gac Nadolany 115

34

64

Zuzia PL005043375313

85

I

H. Borowski Oblęgorek 73

35

65

Milka 1 PL005042927612

85

I

H. Borowski Oblęgorek 73

Krowy w III do V laktacji

36

68

Pyskata7 PL005001338411

86

I

ZDIZ Odrzechowa sp zoo

37

69

Bania PL005005883290

91

Champion

T. Fyda Odrzechowa 209

38

70

Kenle PL005001342289

85

I

M. Uznański HBSim Pakoszówka

39

71

Elanda PL005001342487

86

I

M. Uznański HBSim Pakoszówka

40

73

Gerda PL005001148591

86

I

K. Żarów Bandrów 51

41

74

Meda PL005001158392

85

I

A. Czerwiwiec Siemuszowa 20

42

76

Milka 1 PL005010358240

86

I

D i J Stączek Posada Jaćmierz 213

43

77

Lukrecja PL005004971158

85

I

W. Marzec Pobiedno 112

44

78

Maga PL005001141660

87

I

P. Wojtaszko Wróblik Szlach. Ul Długa 60

45

79

Saba PL005005921480

87

I

P. Nóżka Żłóbek 23

46

81

Żaba 2 PL005004936034

86

I

J. Skorupa Hoszów 36

47

82

Jawa PL005005883818

86

I

A. Knurek Wzdów 176

48

83

Alegro1 PL005010402592

88

v-ce champion

Agromarina sp zoo Kulczyn

49

84

Vinessa 2 PL5010402684

86

I

Agromarina sp zoo Kulczyn

50

85

Zenia PL005039625903

85

I

E. Królikowski Bednarka 8

krowy seniorki / Laktacja VI i starsze

51

87

Zuzia PL005004384378

90

Champion

E. Królikowski Bednarka 8

52

89

Jagoda 2 PL005005881166

89

v-ce champion

R. Solecki Nadolany 111

53

91

Kama PL005001138981

88

I

A. Bryś Korczyna ul. Akacjowa 67

54

92

Zajda PL005051429664

88

I

Z. Jakubowski Nadolany 100

55

93

Alicja PL005005933414

87

I

K. Milasz Wisłok Wlk 25

56

98

Offi PL005005882798

86

I

G. Władyka Wzdów 206

57

99

Bianka 4 PL005001337421

86

I

ZDIZ Odrzechowa sp zoo

58

102

Gusia PL005001345709

86

I

M. Czudek Puławy 22

*

SUPERCZEMPION Krajowej Wystawy Bydła Simentalskiego, Rudawka 2006
nr. kat.
nazwa i numer krowy
punktacja
lokata
właściciel
39
Borka 11 PL005041656094
94
I
ZD IZ Odrzechowa Sp. z o.o

 

Poza regulaminem oceny zaprezentowana została stawka 10 jałóweczek rasy simentalskiej prezentowana przez dzieci.

 

fot Magda Miejska
Zdobyte trofea

 

 

Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego z/s w Odrzechowej
Adres: Odrzechowa 1, 38-530 Zarszyn
tel. (013)-467-11-72, fax (013)-435-91-20
e-mail: simentale@simentale.pl