POLISH SIMMENTAL CATTLE BREEDERS ASSOCIATION
DER POLNISCHE FLECKVIEHZUCHTVERBAND

VIII Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej

VIII Krajowa Wystawa BydŁa Simentalskiego

Rudawka Rymanowska
24-26 sierpnia 2012

organizowana w ramach plenerowej imprezy
XII POŻEGNANIE WAKACJI W RUDAWCE RYMANOWSKIEJ

pod patronatem

  • Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Marszałka Województwa Podkarpackiego
  • Wojewody Podkarpackiego

 

Organizatorzy:

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka
Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Odrzechowa,
Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego
Instytut Zootechniki PIB

Wystawcy:

56 Rolników z 3 województw zaprezentowało 70 sztuk bydła simentalskiego, 10 cieląt simentalskich oraz 10 krów z cielętami różnych ras mięsnych (simental, limuse, charolaise, hereford, piemontes, oraz higland).

Sędziowie:

Bydło simentalskie oceniane było w 7 kategoriach

 

 

Wyniki oceny bydła:

Nazwa i numer zwierzęcia

Tytuł

Wystawca

fot

Jałowice 12-15 m-cy

FLORA
PL005288024656

II Wiceczempion

Z.J. Serwońscy z Nagórzan

Jałówka  Flora

Jałowice 16-19 m-cy

MINKA
PL005315037802

II Wiceczempion

Z. Gaca z Nadolan

16

Jałowice cielne

AGA
PL005229484884

II Wiceczempion

ZD IZ PIB Rudawa

Krowa Aga

Krowy pierwiastki

AWIA
PL005200737527

II Wiceczempion

J. Międlarz z Hostynnego

Krowa Awia

Krowy w II laktacji

BELA
PL005200534522

II Wiceczempion

J. Majka z Nadolan

Krowa Bela

Krowy w III do V laktacji

AGRA
PL005118534232

II Wiceczempion

K. Milarz z Wisłoka Wielkiego
Krowa Agra

Krowy w VI i starszej laktacji

ZORKA
PL005096304551

II Wiceczempion

M. Jakubowska z Nadolan

Krowa Zorka

 

Z dwóch czempionek jałówek superczempionem wystawy sędziowie wybrali jałowkę MALINA hodowli i własności R. Węgrzyniaka z Pakoszówki.

SUPERCZEMPION

VIII Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego Rudawka 2012

Superczempion jałówka Malina

JAŁÓWKA MALINA PL005306756361

właściciel i hodowca:
R. Węgrzyniak z Pakoszówki

Z pięciu czempionek superczempionem wystawy sędziowie wybrali krowę ELZA hodowli i własności M. Ziemiańskiiego z Trześniowa

SUPERCZEMPION

VIII Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego Rudawka 2012

Superczempion Krowa Elza

krowa ELZA PL005173859233

maksymalna wydajność za 305 dni - 8 022 kg mleka, 3,32% tłuszczu i 3,27% białka

właściciel i hodowca:
M. Ziemiański z Trześniowa

 

Obszerny serwis fotograficzny na stronie >>>>>>>>>

 

Spis wystawców bydła

  • Rafał Barna, Odrzechowa 96
  • Buczek Marian, Bzianka
  • G.R. Genowefa i Stanisław Czapla, Nagórzany 33
  • G.R. Bartosz i Jacek Drozd, Nagórzany 25
  • G.R. Stanisław Gierlicki, Mymoń
  • Ryszard Markowicz, Kosina 82
  • G.R. Witold Marzec, Pobiedno 112
  • Józef Międzlasz, Hostynne 54 woj. Lubelskie
  • Katarzyna Milasz, Wisłok Wielki 25
  • G.R. Jerzy Mroczka, Nowotaniec 113
  • G.R. Justyna i Zdzisław Serwoński, Nagórzany 40
  • G.R. Jerzy Stączek, Jaćmierz 213
  • G.R. Krystyna Żarów, Bandrów Narodowy 51
  • G.R-H. Daniel Bryś , Korczyna ul. Akacjowa 67
  • G.R. Zbigniew Gac, Nadolany 115
  • Marek Kołodziej, Dźwiniacz Dolny 29
  • G.R. Jan Krajzewicz, Średnie Wielkie
  • Maria Kuźniar , Bzianka 158
  • G.R. Edward Majka, Nadolany 124
  • Maria Pojnar, Trzesniów 190
  • G.R-H. Sylwester Prugar, Trzesniów
  • G.R. Halina Solecka, Nadolany 163/2
  • Roman Węgrzyniak, Pakoszówka
  • Jan Wrona , Brzegi Dolne 123
  • Agromarina Spółka z o.o. w Kulczynie woj. Lubelskie
  • Kazimierz Sokołowski, Jabłonka 193
  • G.R. Kazimierz Szafran , Bzianka 19
  • G.R. Andrzej Wais , Klimkówka ul. Zdrojowa 298
  • G.R. Grzegorz Władyka, Wzdów 206
  • ZD IZ PIB Sp. z o.o. Rudawa
  • G.R. Tadeusz Chowaniec, Długie 22
  • Bogusław Jucha, Radoszyce 15
  • G.R. Łukasz Knurek , Besko ul. Ogrodowa 8
  • G.R. Bronisław Łukaszczyk, Płonna
  • G.R. Piotr Nóżka, Żłobek 23
  • G.R. Władysław Prorok, Trześniów 29
  • Małgorzata Rokita, Jaćmierz
  • Stanisław Rymanowicz, Trzesniów
  • G.R. Remigiusz Szajner, Łodyna 26
  • ZD IZ PIB Sp. z o.o. Odrzechowa
  • Małgorzata Jakubowska, Nadolany
  • G.R. Jerzy Majka, Nadolany
  • G.R. Mariusz Przybyła, Besko
  • G.R. Mieczysława Tylka, Tokarnia 32
  • G.R. Tadeusz Waląg, Równia
  • G.R. Krzysztof Folwrczny, Puławy
  • G.R. Tadeusz Fyda, Odrzechowa
  • G.R. Andrzej Król, Tokarnia 14
  • Tadeusz Kuśnierz, Nowy Borek
  • Michalina Małkowska, Besko
  • G.R. Jolanta Tylenda , Bandrów Narodowy 26
  • G.R. Adam Tyma, Rajskie 6
  • G.R. Michał Ziemiański, Trzesniów
  • G.R. Tomasz Sagan, Wróblik Szlachecki
  • G.R. Beata Misiura, Średnie Wielkie
  • Ryszard Walczak, Jasienica

 

 

 

Więcej szczegółów o imprezie na stronie www.odrzechowa.izoo.krakow.pl

 

Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego z/s w Odrzechowej
Adres: Odrzechowa 1, 38-530 Zarszyn
tel. (013)-467-11-72, fax (013)-435-91-20
e-mail: simentale@simentale.pl