POLISH SIMMENTAL CATTLE BREEDERS ASSOCIATION
DER POLNISCHE FLECKVIEHZUCHTVERBAND

IX Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej

XII Krajowa Wystawa BydŁa Simentalskiego
Rudawka Rymanowska 27-28 sierpIEŃ 2016

Organizatorzy:

Na tegorocznej Krajowej Wystawie w Rudawce Rymanowskiej hodowcy z kilku województw kraju zaprezentowali 99 sztuk bydła simentalskiego.

 

Komisja sędziowska:

Bydło simentalskie oceniane było w dziewięciu grupach wiekowych (w pieciu jałówki i w czterech krowy). W każdej grupie sędzia wybierał czempiona i dwóch Wice-czempionów grupy, a spośród czempionów został wybrany super czempion wystawy.

SzczegÓŁowe wyniki

Nazwa i numer zwierzęcia Tytuł Wystawca nr kat /fot

jaŁowice urodzone w okresie 28.06.2015 do 27.08.2015 (zgŁoszono 5 sztuk)

MOLA PL005249201805

Czempion

GR Zbigniew Gac Nadolany

1

JANAS PL005358511611

Wice-czempion

SK PĘPOWO SP Z O.O.

5
EURYKA 3C PL005383017416 Wice-czempion ZD IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o. 7

jaŁowice urodzone w okresie 28.02.2015 do 27.06.2015 (zgŁoszono 16 sztuk)

NELKA PL005291187843

Czempion

Mirosław Duziak Dub

12

FULLA PL005402768534

Wice-czempion

GR Zenon Więcław Arcelin

24

FANTA 5 PL005358510454

Wice-czempion SK PĘPOWO SP Z O.O. 28

jaŁowice urodzone w okresie okresie 28.11.2014 do 27.02.2015 (zgŁoszono 9 sztuk)

GALINA 4 PL005358510034

Czempion

SK PĘPOWO SP Z O.O.

45

FULLA PL005402768527

Wice-czempion

GR Zenon Więcław Arcelin

40
STASIA PL005291187775 Wice-czempion Mirosław Duziak Dub 34

jaŁowice urodzone w okresie w okresie 28.08.2014 do 27.11.2014 (zgŁoszono 9 sztuk)

NANCE PL005388481021

Czempion

SK PĘPOWO SP Z O.O.

55

CELA PL005377003807

Wice-czempion

GR Władysław Prorok Trześniów

50
LALKA PL005313629009 Wice-czempion

GR Jerzy Stączek Jaćmierz

52

jaŁowice urodzone w okresie 28.05.2014 do 27.08.2014 (zgŁoszono 6 sztuk)

ELITE PL005388480581

Czempion

SK PĘPOWO SP Z O.O.

63

KAMA PL005410500447

Wice-czempion

Kazimierz Sokołowski Jabłonka

61
JAGUSIA PL005249201515 Wice-czempion

GR Zbigniew Gac Nadolany

57

krowy w I laktacji (zgŁoszono 13 sztuk)

BRYZA PL005313099260

Czempion

ZD IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o.

88

LENZI PL005301179189

Wice-czempion

GR Zenon Więcław Arcelin

86
JAGNA PL005304631004 Wice-czempion GR Jerzy Mroczka Nowotaniec 75

krowy w II laktacji (zgŁoszono 11 sztuk)

CINDY PL005246114993

Czempion

SK PĘPOWO SP Z O.O.

101

KORA PL005229065977

Wice-czempion

GR Jolanta Tylenda Bandrów Narodowy

98

JAGA 3 PL005304630748

Wice-czempion

Artur Paśko Glinik

96

Krowy w III do V laktacji (zgŁoszono 17 sztuk)

KAMA PL005275774182

Czempion

GR Daniel Bryś Korczyna

103

MALINA PL005201092076

Wice-czempion

GR Halina Solecka Nadolany

118
JAGNA PL005214485872 Wice-czempion GR Mieczysława Tylka Tokarnia 123

krowy seniorki (laktacja VI i starsze - zgŁoszono 8 sztuk)

SZWEDKA PL005179809201

Czempion

GR Andrzej Wais Klimkówka

138

KAMA PL005144655055

Wice-czempion GR Tadeusz Fyda Odrzechowa 132
BRYDZIA PL005096191984 Wice-czempion GR Krystyna Żarów Bandrów Narodowy 140

 

(wŚrÓd jaŁÓwek)
SUPERCZEMPION
XII Krajowej Wystawy BydŁa SImentalskiego Rudawka 2016

ELITE PL005388480581
wŁaŚciciel i hodowca: hodowli SK PĘpowo sp. zoo

 


(wŚrÓd krÓw)

SUPERCZEMPION
XII Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego Rudawka 2016

CINDY PL005246114993
wŁaŚciciel i hodowca: SK PĘpowo sp. zoo

 

 

Dodatkowo zostały zaprezentowane krowy mamki z cielętami użytkowane w kierunku mięsnym:

  • Krowa MAZDA - hodowca RSP Puławy Gospodarstwo Jasionów
  • Krowa PERŁA - hodowca RSP Puławy Gospodarstwo Jasionów
  • Krowa BRYZA - hodowca ZD IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o.
  • Krowa POLANKA 3C - hodowca ZD IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o.
  • Krowa BARBI - hodowca Władysław Szturc Puławy

Poza regulaminem oceny zaprezentowana została stawka 12 jałóweczek rasy simentalskiej prezentowana przez dzieci.

 

Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego z/s w Odrzechowej
Adres: Odrzechowa 1, 38-530 Zarszyn
tel. (013)-467-11-72, fax (013)-435-91-20
e-mail: simentale@simentale.pl